Noclegi Mrągowo

Otwarcie sezonu od kwietnia 2022 r.

Domek na Mazurach – Noclegi Mrągowo

Serdecznie wszystkich zapraszamy do domku na Mazurach w Mrągowie nad jeziorem Czos.
Dla pierwszych trzech osób rezerwujących domek w miesiącach maj – wrzesień, na minimum 7 noclegów,  mamy rabat w postaci 10 % zniżki na hasło: droga mleczna nad jeziorem Czos 🙂

W tym wpisie chciałbym przybliżyć Państwu obserwację nocnego nieba , w jednym z najciemniejszych miejsc w Polsce – czyli na Mazurach.
Niedaleko Mrągowa i naszego domku na Mazurach istnieje parę ciekawych miejsc gdzie można podziwiać  bardzo ciemnie niebo. Jest to nie tylko gratka dla astro-fotografów ale również dla amatorów, którzy chcą zobaczyć piękne gwiazdozbiory letniego nieba. Do obserwacji nocnego nieba wystarczy nieuzbrojone oko lub zwykła, najtańsza lornetka.

Okolice Mrągowa są bogate w miejsca, gdzie można podziwiać nocne niebo, gwiazdy, galaktyki, deszcze meteorów. Takich miejsc, miejsc z ciemnym niebem, jest z roku na rok w Polsce coraz mniej więc naprawdę warto! Zdjęcie poniżej to Droga Mleczna na Mazurach niedaleko Mrągowa. Panorama jest zrobiona z paru zdjęć.

Droga Mleczna Mazury Mrągowo Krzysztof Dejnarowicz
Droga Mleczna Mazury Mrągowo



 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowo w czerwcu na Mazurach można podziwiać bardzo piękne i spektakularne zjawisko jakim są obłoki srebrzyste (noctilucent clouds – NLC). Warto ich wypatrywać w kierunku północnym podczas najkrótszych nocy w roku.

Jezioro Czos, obłoki srebrzyste Krzysztof Dejnarowicz Mrągowo
Jezioro Czos, obłoki srebrzyste , Mrągowo, Mazury

Domek letniskowy Mazury Mrągowo nad jeziorem Czos

 

 

 

 

Zapraszany na stronę z cennikiem oraz z mapą dojazdu.