Mrągowo i okolice

Witamy na Mazurach (wirtualnie)

Na pewno chcesz wiedzieć co możesz ciekawego zwiedzić będąc w Mrągowie?  Zastanawiasz się czy warto wyjechać na Mazury, bo co tu robić? Wszędzie tylko lasy, komary i kleszcze. Nic mylnego;] Skoro już tu jesteś to wiedz, że Mrągowo to idealne miejsce dla osób szukających ciszy oraz spokoju z daleka od głośnego miasta, hałasu i stresu:)

Jeśli chcesz wypocząć na łonie natury z dostępem do normalnej cywilizacji to serdecznie zapraszamy.


Tak więc aby się nie nudzić 🙂 na wczasach możecie Państwo poleżeć na plaży miejskiej ” Ekomarina” ( do dyspozycji dwa nowoczesne place zabaw, restauracja, smażalnia ryb ,wypożyczalnia sprzętu wodnego). Na plażę można popłynąć tramwajem wodnym z molo w Mrągowie ( link mapy Google) albo wybrać się na spacer promenadą wokół malowniczego jeziora Czos lub samochodem ( ok 10 min z naszego domku ). Z miejsc wart polecenia jest także Góra Czterech Wiatrów gdzie można podziwiać na tarasie widokowym panoramę jeziora Czos. ( link mapy google)

Możecie państwo skorzystać także ze szlaku kajakowego – Mrągowo Święta Lipka rzeczką Dajna lub innych słynnych mazurskich szlaków kajakowych. Do wypożyczalni jest ok 200 m nad jeziorem Czos.

Wieczorem proponujemy kolację z jednych z restauracji w centrum a dla spragnionych wrażeń  wczasowiczów też się coś znajdzie 🙂

W Mrągowie znajduje się także park linowy oraz Miasteczko Westernowe w stylu dzikiego zachodu ( uwaga na szeryfa, bo może wsadzić za kraty 🙂 Polecamy obejrzeć zdjęcia z google.

W okolicach Mrągowa można polecić zwiedzanie przepięknego Sanktuarium Maryjnego w Św. Lipce gdzie odbywają się cykliczne  koncerty organowe.

Niedaleko można także zobaczyć Wilczy Szaniec, czyli dawną siedzibę Hitlera na Mazurach.

Polecamy także zobaczyć przepiękny zamek w Reszlu.  jako dodatkową atrakcję turystyczną.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę informacji turystycznej w Mrągowie.

Aktualny spis imprez w Mrągowie, możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Zapraszamy do Mrągowa!

[tooltip layout=”sharp” text=”Panorama na jezioro Czos, pięknie jest w lipcu i sierpniu, kiedy świeci cieple słońce a w cieniu mamy 30 C” effect=”2″]Domek nadjeziorem- Panorama na jezioro Czos[/tooltip]

 

 

Dodaj komentarz