Noclegi Mrągowo

Informacje o Mrągowie oraz okolicach

Na pewno chcesz wiedzieć co możesz ciekawego zwiedzić będąc w Mrągowie?  Zastanawiasz się czy warto wyjechać na Mazury? Jeżeli nigdy tu nie byłeś, to wiedz, że okolice Mrągowa są bardzo malownicze. Możemy zarekomendować Państwu miejsca, o których nie wspominają przewodniki turystyczne.

Jeśli chcesz wypocząć na łonie natury z dostępem do normalnej cywilizacji to serdecznie zapraszamy.  Nasz domek letniskowy z widokiem na jezioro Czos w Mrągowie to doskonała baza wypadowa do okolicznych miast, jezior, lasów i innych miejsc na Mazurach.

Plaża miejska w Mrągowie


Tak więc aby się nie nudzić na wczasach możecie Państwo poleżeć na plaży miejskiej

Na plaży miejskiej znajdziecie Państwo:

   • place zabaw dla dzieci w różnym wieku,
   • ogromną tyrolkę,
   • pomosty,
   • skocznię,
   • w okolicy restauracja oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.


Na plażę można popłynąć tramwajem wodnym z molo w Mrągowie ( link mapy Google) albo wybrać się na spacer promenadą wokół malowniczego jeziora Czos lub samochodem ( ok 10 min z naszego domku ).

 

Z miejsc wart polecenia jest także Góra Czterech Wiatrów gdzie można podziwiać na tarasie widokowym panoramę jeziora Czos. ( link mapy google)

Możecie państwo skorzystać także ze szlaku kajakowego – Mrągowo Święta Lipka rzeczką Dajna lub innych słynnych mazurskich szlaków kajakowych. Do wypożyczalni jest ok 200 m nad jeziorem Czos.

Wieczorem proponujemy kolację z jednych z restauracji w centrum a dla spragnionych wrażeń  wczasowiczów też się coś znajdzie.

W Mrągowie znajduje się także park linowy oraz Miasteczko Westernowe w stylu dzikiego zachodu.

W okolicach Mrągowa można polecić zwiedzanie przepięknego Sanktuarium Maryjnego w Św. Lipce gdzie odbywają się cykliczne  koncerty organowe.

swieta lipka sanktuarium maryjne

Niedaleko można także zobaczyć Wilczy Szaniec, czyli dawną siedzibę Hitlera na Mazurach.

zamek krzyzacki w Rynie na Mazurach w Polsce panorama z lotu ptaka

Polecamy także zobaczyć przepiękny zamek krzyżacki w Rynie  jako dodatkową atrakcję turystyczną.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę informacji turystycznej w Mrągowie.